O mnie

waldi2

Ten blog tworzy Waldemar Wiśniewski vel. Waldek, Waldi, Waldzio.

To miejsce, w którym Autor chciałby się Wam przedstawić.

Prywatnie:

Lat 29, urodzony w Żninie, lecz co może zabrzmieć dziwnie rodowity bydgoszczanin.
Jestem od prawie już 5 lat szczęśliwie żonaty z Karoliną (skądinąd wspaniałą dziewczyną :)) a pełną rocznicę prawdopodobnie będziemy już świętować w powiększonym gronie. Lubię przyrodę i zwierzęta. Jednego futrzaka prawie 4 lata temu przygarnęliśmy pod dach mieszkanka na bydgoskich Bartodziejach. Mieszkanko jest przytulne i pomimo 9 piętra, lęk wysokości nie daje o sobie znać, ale za to większość Bydgoszczy jest w zasięgu wzroku.

Wspólnie z żoną odkrywamy na nowo naszą wiarę i nas samych we wspólnocie DOMOWY KOŚCIÓŁ – jest to gałąź rodzinna Ruchu Światło-Życie. Wspaniałe miejsce, pełne wspaniałych ludzi i niesamowitych przeżyć duchowych.

Zawodowo:

Skończyłem jedno z lepszych liceów w Bydgoszczy. Było to II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika (ostatnio szkoła obchodziła 90 urodziny) w klasie o profilu ogólnym z zaawansowanym programem nauczania języka angielskiego (klasa zaawansowana).

Lata 2003-2008 to okres studiów, które doprowadziły mnie do ukończenia z tytułem magistra inżyniera Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy na kierunku technologia chemiczna, specjalność biotechnologia przemysłowa. Od tamtej pory do dnia dzisiejszego związany jestem z tym wydziałem jako pracownik naukowo-dydaktyczny.

Praca na WTiICh UTP otworzyła przede mną wiele możliwości. Rok 2009, to rok rozpoczęcia realizacji dużego projektu na UTP, jako pełnomocnik ds. aparatury naukowo-badawczej realizowałem zakupy aparatury, prowadziłem negocjacje z dostawcami, przygotowywałem opisy przedmiotów zamówienia do postępowań przetargowych, prowadziłem dokumentację na Wydziale i kalkulację wydatków.

Lata 2011-2012 to niesamowita przygoda życia. Podyplomowy kurs Chemii Polimerów w Instytucie Chemii Makromolekularnej Czeskiej Akademii Nauk w Pradze. Spotkanie z ciekawą międzynarodową grupą zajmującą się biomateriałami i biomimetykami. Wracam natchniony do Polski.

To okres 2012-2013 Polskie trzęsienie ziemi. Okres buntu ludzi w około. Czas trudnych przeżyć osobistych. Czas po którym człowiek jak najszybciej powinien się otrząsnąć i podnieść. To też czas poznania życzliwych ludzi.

Końcówka 2013, to czas zmian. Nowych wyzwań studia podyplomowe z Zarządzania Projektami Badawczo-Rozwojowymi. Ciekawe miejsce, nowi ludzie, mnóstwo inspiracji i nowych wartościowych znajomości. Czas odkrywania nowej pasji.

To również czas nowego projektu, w który dane mi było wraz z grupą ciekawych ludzi podjąć wyzwanie Animowani Współpracy, czyli docierania do przedsiębiorców i podejmowanie próby rozwiązywania ich problemów, pomocy w realizowaniu pierwszych kroków w kierunku nowych pomysłów, networking biznesowy i naukowy.

To czas niezwykle kreatywny, co udowodnili mi ludzie z SHOPY – Pracowni Szybkiego Prototypowania, dzięki którym poznałem metodologię Design Thinking.

Rok 2013 wprowadził w nowy czas. W rok 2014, który zawodowo jest okresem kolejnych kursów z zakresu Transferu Technologii, Prawa Własności Intelektualnej, Rozwoju Biznesu, Zarządzani Projektami, Procesem Negocjacji. Wszystko wskazuje również na to, że będzie to czas zmiany pracy, nowych wyzwań.

A prywatnie jest i będzie to okres niesamowitego zwrotu w życiu. Nowy człowiek, nowe priorytety, nowe wyzwania, nowe potrzeby, nowe motywacje, nowe predyspozycje, nowy czas.

A dalej… razem z Wami będę odkrywał siebie, przed sobą i Wami.

Zapraszam

Brak komentarzy.

Brak trackbacków.